Zasady dotyczące przeprowadzania remontów 2014-09-19

NAJWAŻNIEJSZE  ZASADY  DOTYCZĄCE  PRZEPROWADZANIA

 REMONTÓW MIESZKAŃ

  1. W miejscu, gdzie znajdują się drzwi do mieszkań„ wstawiane są wzmocnione zbrojeniem prefabrykaty BW tzw. RAMKI DRZWIOWE. Jest to element konstrukcyjny i nie może być rozkuwany – jest przewidziany do montażu drzwi o szer. 80 cm, a nie 90 cm. Tę informację należy przekazać firmom, u których chcemy zamówić wymianę drzwi wejściowych.
  2. Nie można wykonać rozkuć i wierceń w słupkach i ryglach podsufitowych (Rama typu H). Niektóre ścianki działowe tworzą tzw. usztywnienie konstrukcji budynku i również nie mogą być demontowane. W biurze Spółdzielni znajduje się doskonale zachowana dokumentacja archiwalna i w każdej chwili można przyjść, zapytać i wystąpić o dopuszczalny zakres przeróbek.
  3. Wentylacja kuchni i łazienek odbywa się poprzez żelbetowe kanały wyprowadzone ponad dach. Każdy komin wentylacyjny składa się z trzech kanałów: jednego kanału zbiorczego i dwu przykanalików do przemiennego podłączenia poszczególnych kondygnacji budynku.

Kanał wentylacji zbiorczej to w przypadku naszej Spółdzielni nietykalna świętość, a więc nie może być rozkuwany, ani nie można dokonywać do niego żadnych przyłączy typu np. mechaniczne okapy nadkuchenne oraz wentylatory wyciągowe.

Usytuowanie kanału wentylacji zbiorczej dla poszczególnych budynków jest do sprawdzenia w biurze Spółdzielni.

  1. Na betonowych posadzkach balkonu nie wolno kłaść wykładzin PCV, gdyż pod PCV powstaje wilgoć powodująca destrukcję betonu.

 

 

Pozostałe

Spółdzielnia mieszkaniowa "STAWKI"
ul. Dzika 4, 00-194 Warszawa